Klubet

Mango Beach- Eshte nje nga klabet me me fame ne Sarande per jeten e nates.Me nje hapesire shume te madhe  dhe me DJ te ndryshem te ftuar mund te kaloni nje nate te kendshme.

The original Factory club- Factory eshte gjithashtu nje nga klubet me te medha ne Sarande. Ka hapesire 2500 vete eshte i hapur cdo nate por fundjavave ka personazhe te njohur te ftuar.

Demi lounge-Eshte nje klub ku gjate dites ju mund te pini kafen tuaj dhe gjate nates kthehet ne nje vend argetimi ku muzika eshte pak e larte. Ju mund te pini nje birre apo nje kokteil me shoqerine tuaj.

Orange bar-Eshte gjithashtu nje klub afer Sarandes ku ka te njejtat karakteristika si Demi lounge.Gjithashtu Cristal Iland, Jericho bar/Tarace.

Bar Pit Stop- Eshte nje klub ku ju mund te shijoni pijen tuaj me pamje nga shetitorja e Sarandes. Gjithashtu te ky bar gjate fundjavave ka edhe nate Live.

Grand Arena - Eshte klubi i hotelit Grand, me nje hapesire te mbrekullueshme perreth pishines, per te kaluar nje nate te kendshme me shoqerine tuaj nen muziken e perzgjedhur nga DJ.

Santa Quaranta - Nje prej resorteve me te famshme te viteve te fundit ne Sarande per gamen e gjere qe ofron me hotele,restaurant,plazh, bar etj. Santa Quaranta pothuajse cdo fundjave kthehet ne nje klub veror me te degjuara me schouma party duke i perngjare klubeve me fame boterore.  

View Bar Tarace - Eshte ne rrugene e peste ne Sarande, aty mund te pish kafen ose nje coctail duke pasur Saranden ne pamjen tende.

Amsterdam Night Club - Eshte nje klub i hapur gjate gjithe vitit.Aty mund te degjosh muzic 'tallava" ose te pish nje "argeile". Gjithashtu gjat fundjavave ka kengetar te ftuar.

Aloha Beach Bar - Eshte nje bar tek plazhi Aloha me muzike te larte ku mund te shijosh kafen tende ne momentin kur je ne plazh.

African Beach Bar - Ky klub ka te njejtat karakteristika njelloj si Aloha me te vetmen ndryshim se gjat fundjavave ka schouma party.